TÜYAP ADANA FUARCILIK İKİNCİ DÖNEM FUARLARI İLE ATAĞA KALKIYOR…

 
TÜYAP ADANA FUARCILIK İKİNCİ DÖNEM FUARLARI İLE ATAĞA KALKIYOR

Yılın ilk yarısında düzenlenen fuarlar ile 400 firma ve firma temsilcisi ile 350 bin ziyaretçiyi TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getiren TÜYAP Adana Fuarcılık, bu yılın ikinci yarısında ise Adana Mobilya Dekorasyon Fuarı ve Adana Tarım - Sera Bahçe Fuarları ile rekor ziyaretçi sayısına ulaşmayı planlıyor.
TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat ALAGÖZ, “2006 yılından bu yana çeşitli sektörlere yönelik 125 fuar ile 19 ülkeden yaklaşık 4.4 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan TÜYAP Adana Fuarcılık, Çukurova bölgesinin fuarlar merkezi olarak bilinen Adana'da düzenlediği fuarlar ile başta Adana olmak üzere tüm bölgenin ekonomik dinamiklerine katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra şehrin sosyal, kültürel yaşantısına da olumlu katkı sağladıklarını dile getiren Alagöz, organize ettikleri fuarlar sayesinde bölgedeki üretim, ihracat ve istihdam değerlerinin de artmasına katkı sağlamaya özen gösterdiklerini söyledi. Kentin fuarcılık ve ticaretin merkezi konumuna geleceğine inanıyoruz.

Düzenlediğimiz fuarlar ile bölgenin en büyük buluşmalarına imza atıyoruz. Ağırlıkla üretime yönelik düzenlediğimiz fuarlarla bölgeye sağladığımız ekonomik katkımızı artırıyoruz. Bununla birlikte ticaretin yanı sıra sosyal ve kültürel yaşantıyı da göz ardı etmemek gerekiyor.
Sn. ALAGÖZ: Adana fuarlarına 2006 yılında başladık. 10 yıldır çalışmalarımızı başarı ile sürdürüyoruz.  2017’de  daha da büyüyerek sadece Adana’yı değil, bölgeyi de kucaklayan Mersin’den Gaziantep’e kadar bu bölgenin ticaretini sanayisini üretimini istihdamını ihracatına katkı sağlayan fuarları yaparak katkı sağlıyoruz. Ve katkı sağlamaya devam edeceğiz ” dedi.

TÜYAP ADANA’dan Güç Gösterisi …
Yılın ikinci yarısında düzenlenecek, mobilya sektörünün bölgedeki en büyük buluşması olan  Adana Mobilya Dekorasyon Fuarı için uluslar arası faaliyet gösteren profesyonel bir ajans ile anlaşma sağlanarak  Irak, İsrail, Ürdün, Tunus, Almanya, Fransa, Hollanda, Güney Afrika, Cezayir ve Katar’dan alım heyetleri organize ediyoruz.
Adana Tarım Fuarı ‘‘ Uluslar arası Fuar ’’kimliği kazandı…
Bu yıl 16 - 20 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Adana Tarım- Sera Bahçe Fuarı 10 yıllık başarısını  ‘‘Uluslar arası fuar ’’ unvanı ile taçlandırdı. Adana Tarım Fuarı, Çukurova bölgesinin en büyük ve en kapsamlı fuarla olma özelliğini taşıyor.
 
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN