ÇUKUROVA MOBİLYA FUARI

11. ÇUKUROVA MOBİLYA DEKORASYON FUARI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
 
 
Mobilya Sektörü, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 11. kez bir araya geliyor.  Klasik mobilya iskeleti üretiminde üst sıralarda yer alan Çukurova Bölgesi, modern ve avangart mobilya ile de sektörde adından sıkça söz ettiriyor. TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, Adana Sanayi Odası (ADASO) Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Güldiker, MOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Rüştü Erikçi, Adana Marangoz,  Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Yalçın Avcı, Adana Mobilyacılar Sitesi Başkanı Sırrı Geçgel ve mobilya sektörü temsilcileri Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı için güçlerini birleştirdi. Kenti fuara hazırlayan sektör temsilcileri, ilgilileri 3-8 Ekim tarihleri arasında TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı’na davet etti.
 
Sektörün Mobilya İhracat Üssü haline gelen Çukurova’da, bölgenin mobilya temsilcileri fuar için son hazırlıkları tamamladı. Fuara sayılı günler kala 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı hakkında konuşan sektör temsilcileri, 40 bine yakın yerli 200’e yakın yabancı ziyaretçi beklediklerini duyurdu. Fuar hakkında bilgi veren TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Yaklaşık        1 yıldır sektör temsilcileri ile el ele vererek Fuarımızın hazırlıklarını sürdürüyoruz. Yurt dışından gelecek ziyaretçilerimizi uzun süren bir çalışma sonucunda belirledik. 15 ülkeden 200’ün üzerinde yabancı ziyaretçi ağırlayacağız. Türkiye’nin dört bir yanından da 40 bine yakın ziyaretçi bekliyoruz. Tüm mobilya sektörünü ve ilgilileri de Fuarımıza davet ediyoruz.” dedi.
 
Güldiker; Bölgede Fuarın etkileri hissediliyor
Türkiye’de ‘klasik mobilya üretimi’ denince akla ilk gelen kentin Adana olduğunu söyleyen Güldiker Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı ve Adana Sanayi Odası (ADASO) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Güldiker, yeni nesle hitap etmek için kentteki mobilya üreticilerinin ‘modern’ zamana ayak uydurması gerektiğini ifade etti. Güldiker, “Son 1 yıldır yoğun bir şekilde hazırlandığımız 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarımıza çok az bir zaman kaldı. Bölgenin her noktasına dokunarak fuarımız hakkında bilgi verdik ve davet ettik. Geçen yıl oldukça başarılı geçen fuarımıza bu yıl da ilginin yoğun olmasını bekliyoruz. Tüm meslektaşlarımızı ve ilgilileri fuarımıza bekliyoruz” dedi.
 
Geçgel; Fuarın heyecanı her yanı sardı
Adana Mobilyacılar Sitesi Başkanı Sırrı Geçgel, yaklaşmakta olan TÜYAP 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı’nın yarattığı heyecanın kentte dört bir yanı sardığını belirtti. Fuarcılığın mobilya sektörü açısından çok önemli olduğunu sözlerine ekleyen Geçgel, “TÜYAP’a sektörümüz adına teşekkür ediyoruz. Fuarlar her yıl daha güzel yapılıyor. Birlikte el ele vererek güzel bir fuara daha imza atacağız. Bu fuarda hepimiz bir iz bıraktık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Birlikten yine kuvvet doğdu” ifadelerini kullandı.
 
 
 
Avcı; Fuarımıza tüm mobilya sektörünü bekliyoruz
Adana’nın klasik koltuk iskeleti imalatında bir numara olduğunu ve iskelette Türkiye ihtiyacının yüzde 60’ını tek başına karşıladığını dile getiren Avcı, bu avantajın göz ardı edilmemesi gerektiğini kaydetti. TÜYAP gibi uluslararası bir fuarcılık şirketinin Adana’da Mobilya Dekorasyon Fuarı organize etmesinin kendi sektörleri açısından çok büyük bir şans olduğunu belirten Yalçın Avcı, “Biz de fuarın daha iyiye gitmesi için elimizden geleni yapıyoruz. TÜYAP yetkilileri ve mobilya sektörü temsilcileri 1 yıldır sürekli bir araya geldik ve yapılması gerekenleri tek tek belirleyip adımlarımızı attık. Bugün fuarımıza sayılı günler kaldı, gerçekten bu yılda güzel bir fuar bizleri bekliyor. Herkesi bekliyoruz.” diye konuştu.
 
Erikçi; mobilya sektörü Adana’da buluşuyor
Dernek olarak kısa sürede kentteki mobilya imalatçıları arasında bir sinerji oluşturduklarını, sorunların çözümüne ilişkin herhangi bir ayrılık yaşanmadan bir araya gelindiğini anlatan Adana Mobilya Sanayicileri İşadamları Derneği (MOSİAD) Başkanı Rüştü Erikci, 3-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarına tüm ilgilileri davet etti. Erikçi, sektördeki birlik ruhunun da kendilerini memnun ettiğini sözlerine ekledi.
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN