11. ÇUKUROVA MOBİLYA DEKORASYON FUARI YENİ İŞ ORTAKLIKLARINA İMZA ATTIRIYOR

11. ÇUKUROVA MOBİLYA DEKORASYON FUARI YENİ İŞ ORTAKLIKLARINA İMZA ATTIRIYOR
15 ülkeden 200 yurt dışı alım heyetinin katılımıyla süren 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı büyük ilgi ile devam ediyor. Çukurova Bölgesinde mobilya ve dekorasyon sektörünü harekete geçiren fuar, yurt dışı heyetleriyle birlikte yeni iş bağlantılarının kurulmasını sağladı. Filistin Hebron Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mohammed Ghazi Hirbawi ile Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, iki şehir arasındaki ticari işbirliğinin arıtılmasına yönelik protokol imzaladı. TÜYAP Adana 11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı vesilesiyle ticaret köprülerinin kurulması ve geliştirilmesi yolunda önemli adımlar atılmaya başlandı.  
11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı büyük ilgi ile devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışından binlerce ziyaretçi ağırlayan Fuarda, Türkiye’nin pek çok yerinden mobilya firmaları birbirinden güzel ürünlerini sergiliyor.  Bölge ekonomisine ciddi katkıda bulunacak olan fuarın aynı zamanda kültürlerin buluşması olarak nitelendiren TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Fuarlar bir kentin ekonomisini canlandıran stratejik platformlardır. Bu yıl 11’ncisi düzenlenen Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarımız bir kez daha yurt içindeki mobilya sektörlerinin buluşmasına, yurt dışındaki alım heyetlerinin ise yeni iş ortaklıkları ile Türk Malının Dünya’ya tanıtılmasına vesile olmuştur” dedi.
İş ortakları kuruluyor
İki kent arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini ve ziyaretlerin desteklenmesini öngören “İyi Niyet Anlaşması”, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ile Hebron Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mohammed Ghazi Hirbawi tarafından imzalandı. TÜYAP Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı için Adana’ya gelen Hirbawi, “TÜYAP’ın nazik daveti ile geldiğim Adana’da yeni ortaklıklara da imza atıyor olmak bizleri memnun etti. Yeni ticari köprülerin kurulmasından dolayı çok mutlu oldum” dedi.
İhracat hız kazandı
15 ülkeden gelen yurt dışı alım heyetleri firmaları tek tek gezerek ürünler hakkında bilgi aldı. İsrail, Dubai, Umman, Ürdün, Hindistan, Lübnan, Filistin mobilya sektörü temsilcileri önemli iş bağlantıları ve sözleşmeleri yaptı. Siparişlerin verildiği ve iş ortaklıklarının kurulduğu fuar hem ziyaretçilerin hem de katılımcıların memnuniyeti ile devam ediyor.
11. Çukurova Mobilya Dekorasyon Fuarı, 8 Ekim Pazar’a kadar TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor.
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN